Kroužek LEGO WeDo 2.0

Náplní kroužku je naučit děti tvorbu jednoduchých programů ve vývojovém prostředí WeDo 2.0 LEGO® Education. Jedná se o blokové programování, kde za pomoci myši taháme příkazy z menu do pracovní plochy. Příkazy nám umožňují ovládat aktivní prvky stavebnice a získat potřebná data ze senzorů.


Nejdůležitější prvky WeDo 2.0 - náklonový senzor, pohybový senzor, krokový motor a řídící jednotka. Vpravo je sestavený podvozek pro robota.


Naučíme se ovládat:


Krokový motor, se kterým je spojen návrh a výroba převodů. Převody vyrobíme pomocí ozubených kol nebo jednodušších gumiček.

Pohybový senzor a senzor vzdálenosti nám pomůže hledat překážky na cestě či konec cesty. V programu pak můžeme změnit chování robota, když překážku objeví.

Senzor sklonu používáme k měření úhlů. Můžeme tak snadno zjistit nebo nastavit natočení robota či jeho části. Nebo zjistit sklon podlahy či natočení částí robota.Srdce stavebnice - 'brick' (cihla) nebo-li kostka. Komunikuje přes BlueTooth a je poháněna pouze dvěmi bateriemi AA.Jednoduchý robot.


Auto se sklápěčkou na gumičkový převod.


Formule opět na gumičkový převod.


 


 


jardusek@gmail.com

Tel. 736 539 374