Kroužek Programuj mobil Level 1

Náplní kroužku je naučit studenty základy programování. Zejména se budeme věnovat proměnným, podmínkám a cyklům, neboť ty nám umožní vytvořit prakticky jakýkoliv program.


Studio.code.org


studio.code.org

Jedná se o blokové programování pro začátečníky, kde za pomoci myši taháme příkazy z menu do pracovní plochy. Příkazy nám umožňují řešit zadané úkoly v rámci tématických lekcí. Každý student si vytvoří účet, kde se ukládá jeho odvedená práce. Student tak může doma, či na další hodině pokračovat přesně tam, kde skončil.


Vývojové prostředí obsahuje spoustu příkazů. Lze tak naprogramovat i větší aplikace.


Skvělou vlastností tohoto prostředí je možnost přepnutí zobrazení již "natahaných" příkazových bloků do zdrojového kódu. Uživatel se tak může podívat, jak by vypadal zdrojový kód aplikace napsaný v programovacím jazyce pomocí textových příkazů. Což je naším cílem ve vývojovém prostředí App Game Kit!!!

Naučíme se používat:


Proměnné - slouží k uchování hodnot v programu (čísel, textů, obrázků i zvuků)

Podmínky - použijeme k rozhodování v programu

Cykly - použijeme k opakujícím se příkazůmS těmito třemi věcmi již uděláme spoustu aplikací!!


AGK - App Game Kitwww.appgamekit.com


Po pochopení proměnných, podmínek a cyklů nám nic nebrání začít s programováním ve vývojovém prostředí App Game Kit (AGK). Jako programovací jazyk tu lze použít Visual Basic. Začneme pracovat s 2D grafikou. Naučíme se načítat a zobrazovat texty a obrázky na displeji telefonu a pohybovat s nimi, přehrávat zvuky. Obsluhovat dotykový displej budeme zatím pomocí single touch.


Programy napsané v AGK spustíme nejen ve Windows, ale i v OS Android a iOS. Možný je i export na web. AGK podporuje také virtuální realitu pro Oculus, Vive a Windows Mixed Reality. Zajímavá je také podpora technologie LEAP.


 


 

jardusek@gmail.com

Tel. 736 539 374